Strona Akces Lab, autora poradnika Strona Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Projekt, w ramach którego powstał niniejszy poradnik jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy.

Chodź opisz nasz świat - poradnik dla redaktorów stron www...

...zawierający wyjaśnienia dla wszystkich, którzy umieszczają informacje na stronach internetowych i chcieliby, by te informacje były dostępne dla wszystkich użytkowników.

Powrót do strony głównej poradnika

Zakończenie

Nasza wspólna podróż przez „malowanie świata słowami” niewidomym i słabowidzącym internautom dobiega końca – krótki kurs malowania Czytelnik ma już za sobą. Teraz od Państwa zależy czy niewidomi buszujący po bezdrożach Internetu natkną się na pięknie pomalowane grafiki w sieci waszymi słowami.

Przez setki lat tradycja mówiła, że grecki wędrowny pieśniarz Homer był niewidomy od urodzenia. Prowadzone jednak badania wskazały, że nawet, jeśli stracił on wzrok to musiał kiedykolwiek widzieć, ponieważ tak pięknych i barwnych opisów nie mogłaby przygotować osoba niewidoma od urodzenia.

Na zakończenie autorzy niniejszej publikacji życzą wszystkim redaktorom serwisów internetowych by ich opisy świata w opisach alternatywnych zdjęć i innych grafik były iście homeryckie.

O wydawcy – Akces Lab

Akces Lab zajmuje się szeroko rozumianym badaniem dostępności (accessibility) i udostępnianiem wszystkiego, co tylko powinno być dostępne dla osób niepełnosprawnych o różnych rodzajach niepełnosprawności. Jesteśmy doświadczonymi specjalistami w kwestiach dostępności serwisów internetowych, czyli ich zgodności z zaleceniami WCAG 2.0.

Nasze badania, audyty dostępności (w tym szczególnie zgodności z zaleceniami WCAG 2.0), a także wszelkie działania mające na celu tworzenie dostępnej przestrzeni, zarówno wirtualnej jak i realnej, oparte są na pracach wykonywanych przez osoby o różnych niepełnosprawnościach. Współpracujemy z osobami niewidomymi, niesłyszącymi, osobami mającymi problemy ruchowe, słabowidzącymi, dyslektykami... Są to doświadczeni testerzy, którzy znają swoje możliwości i ograniczenia, i potrafią świadomie badać dostępność.

Autorzy, prawa autorskie

Autorami tekstów i opisów w niniejszej publikacji są Mateusz Ciborowski i Adam Pietrasiewicz

Zdjęcie numer 11. "Ulica jesienią" jest autorstwa Henryka Gryza, pozostałe zdjęcia wykorzystane w publikacji zostały pobrane z serwisu darmowych zdjęć Pixabay udostępniającego je na bazie otwartej licencji Creative Commons CC0, co uprawnia do używania ich bez potrzeby uzyskania zgody lub przyznania kredytu autorowi.

Warszawa, grudzień 2017

Przejdź do poprzedniej strony Przejdź na górę strony.