Nasze szkolenia z WCAG 2.0
Tworzenie stron internetowych jest rzemiosłem jak każde inne. Istnieją specyfikacje i zasady, które powinny być uwzględniane w procesie tworzenia stron internetowych. Zasady te nie są jednak sumiennie stosowane przez większość twórców stron internetowych. Konsekwencją jest to, że powstają strony niedostępne lub bardzo trudne w użyciu dla osób niepełnosprawnych.
Prawie wszystkie poważne serwisy internetowe zawierają podstawowe błędy dostępności. Zmiana tej sytuacji może dokonać się przede wszystkim dzięki dobrej woli i zaangażowaniu firm czy techników tworzących serwisy internetowe, gdyż najważniejsze elementy są zwykle ukryte w kodzie i algorytmach.
Spółdzielnia Socjalna Akces Lab poprzez swoje szkolenia zmienia postrzeganie tych kwestii. Uczestnicy otrzymają kompleksowe informacje, materiały i wskazówki, które pozwolą na wdrażanie odpowiednich procedur i zasad.
Cel szkoleń
Szkolenia zostaną skonstruowane w taki sposób, aby skutecznie i jednoznacznie zachęcić decydentów i szefów zespołów programistycznych do tworzenia stron internetowych dostępnych dla osób niepełnosprawnych. W trakcie nauki wskazujemy nie tylko walory etyczne tworzenia dostępnych stron, ale także argumenty biznesowe.
Celem szkolenia jest przekonanie słuchaczy o tym, że wysiłek jaki podejmą by polepszyć jakość tworzonych serwisów zwróci się zarówno w aspekcie etycznym jak i – być może bardziej dla podmiotów gospodarczych przekonującym – aspekcie finansowym. Dodatkowo uczestnicy uzyskają informacje o ramach prawnych dostępności w Polsce i w Unii Europejskiej.
W trakcie wykładów i warsztatów uczestnicy zyskają przekonanie o słuszności m.in. następujących twierdzeń:
- Warto i należy tworzyć serwisy zgodnie z zasadami i z myślą o dostępności dla osób niepełnosprawnych.
- Dostępny serwis lepiej pozycjonuje się w wyszukiwarkach oraz jest bardziej użyteczny, co przekłada się na wymierne korzyści biznesowe.
- Budowanie dostępnych stron internetowych nie generuje w większości przypadków dodatkowych kosztów. Wystarczy, by projektanci i programiści nauczyli się zasad i przestawili sposób myślenia.
- Dostępne serwisy, nie są mniej multimedialne, atrakcyjne wizualnie ani mniej nowoczesne. Dostępność nie ogranicza kreatywności.
- Serwisy tworzone z uwzględnieniem zasad wpływających na dostępność, są zwykle wygodniejsze w obsłudze (user experience).
Specjalistom Akces Lab zaufali i nie żałowali:
Zachęcamy do odwiedzania
Naszej strony na Facebooku
Doskonałego blogu poświęconego dostępności Jacka Zadrożnego "Informaton.pl" Stron Fundacji "Audiodeskrypcja" zajmującej się opisywaniem świata osobom niewidomym Stron Fundacji "Aktywizacja", która od wielu lat realnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych Stron Fundacji "Polska Bez Barier" wspierającej osoby niepełnosprawne